przejdź do Sochaczew.pl
110929 odwiedzin

Wsparcie działań "Pogotowia Lekcyjnego"

A A A

W drugim tygodniu lipca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sochaczewie rozpoczęto projekt „Wsparcie działań Pogotowia Lekcyjnego” realizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym ,,Z Sercem Do Wszystkich” w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zajęcia są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

 

W ramach projektu organizowane są spotkania, które maja na celu uczenie nowych, konstruktywnych sposobów radzenia sobie z trudnościami, poznawanie nowych sposobów spędzania wolnego czasu, zwiększenie wiedzy związanej z przyszłą pracą zawodową oraz zwiększenie świadomości na temat negatywnych skutków uzależnień i przemocy.

 

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu w MOPS Sochaczew – wtorek, środa, czwartek od godz 16.00 do godz 18.00.

  • Zajęcia grupowe – Arteterapia

  • Zajęcia grupowe – sportowe

  • Zajęcia grupowe z zakresu edukacji społecznej

  • Zajęcia grupowe z doradztwa zawodowego

  • Spotkanie integracyjne – Wyjazd do Płocka

 

W spotkaniach biorą udział wolontariusze z Klubu Wolontariatu działającego przy MOPS Sochaczew. Podczas zajęć dzieci otrzymują ciepły posiłek.

 

Dodatkowe informację można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej 96-500 Sochaczew, Al.600-lecia 90 - kontakt telefoniczny pod numerem 046 863 14 81 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -16.00 (p. Piotr Pętlak pok.206). 

 


kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość